vysílací pracoviště

 

 

         Po zkušenostech z polního dne bylo vyrobeno pracoviště. Anténa je přichycena na duralový držák k zahrádce auta. Při výšce stožáru 4 m se nemusí dodatečně kotvit. Jako ochrana před špatným počasím je ještě použit upravený altán "rogalo", který je připevněn na jedné straně k zahrádce.

       Úprava spočívá nastřižení potahu a jeho zesílení v místě anténního stožáru. Do zesílení jsou nanýtovány očka pro stažení lankem. Pro přichycení na kostru jsou doplněny suché zipy ve vzdálenosti po 25 cm.  Také kostra prodělala několik úprav. jedna strana je přichycena na zahrádku auta a původní podpěry jsou vyměněny za teleskopické

        Ukázka tohoto pracoviště byla v Holicích v roce 2006 a na Kozákově v roce 2007. Doba postavení a složení po 30 minutách. Nejdříve připevníme "U" držák na zahrádku auta. Následně postavíme anténní stožár s anténou a upevníme k držáku. Pak začneme vše obestavovat konstrukcí altánu, kterou máme připevněnou na zahrádce. Na závěr natáhneme potah, který řádně upevníme. Případně můžeme přidat i bočnice. Už nám zbývá připravit stoleček s židličkou a nachystat zařízení, protože je stožár veden do altánu můžeme s anténou krásně otáčet.

        Kolik celé pracoviště stojí a z čeho se skládá:

  • altán 300,- Kč, úprava cca 2 hodiny

  • duralové profily 300,- Kč, nařezání a svrtání cca 1 hodina

  • potřebné šrouby  do 20,- Kč

  • základna stožáru 250,- Kč, vyrobení cca 1 hodina

  • stožár - trubka z R-118

  • anténa DL6WU + svod

 Pár fotografií z Kozákova:

příjezd na Kozákov

nejdříve se postaví anténa ukotvená k zahrádce auta, následně se staví kostra altánu, která se kotví také k autu

postavená kostra před natažení potahu

 

postavené vysílací pracoviště

zpět